Rüya Tabirleri

Rüyada şadırvan görmek

Rüyasında şadırvan gören kimse mutlu, huzurlu bir yaşam sürecek, uzun ömürlü olacak demektir.

Rüyada şafak görmek

Rüyada şafak söktüğünü görmek refaha, rahatlığa ve mutlu bir yaşama yorumlanır.

Rüyada şah görmek

Başarılı olması çok zor olan bir işi üstünüze alacak, başarıyla sonuçlandıracaksınız demektir.

Rüyada şahin görmek

Rüyada şahin gören kişinin çok dikkatli olması gerekir Aksi taktirde, bazı insanların size kötülük yapacak demektir. Ölü bir şahin görmek, veya bir şahin öldürmek, karşınıza çıkan sorunları aşıp düşmanlınızı alt edeceğinize işarettir.

Rüyada şair görmek

Asıl yapmanız gereken işleri yapmayacağınızı, sorumluluklarınızı yerine getirmeyeceğinizi işaret eder.

Rüyada şal görmek

Rüyada şal görmek, çok yakında arsa ya da bir tarla alacağınıza yorumlanır. Rüyada omzuna şal aldığını görmek bekar bir kadın için yakın bir zamanda evleneceğine işarettir.Evliliğin nasıl olacağını da şalın rengi belirler.

Rüyada şalgam görmek

Rüyada şalgam görmek, tüm sıkıntıları içinize attığınıza, çevrenizdeki insanlardan yardım istemelisiniz demektir.

Rüyada şalvar görmek

Rüyada şalvar, giymek için evlenmek ve ile güzel bir aile hayatı demektir. Zengin olmaya ve makamında yükselmeye yorumlanır.

Rüyada şam fıstığı görmek

Rüyasında Şam fıstığı yiyen kişi , boş, gereksiz, yarar sağlamayan işlerle vakit geçiriyor demektir.

Rüyada şamdan görmek

Süslü bir şamdan başarı simgesidir. Şamdanda mum yanması dertlerin geride kaldığını haber verir. Üstü değerli taşlarla kaplı bir şamdan büyük bir paranın neden olacağı mutluluktur.

Rüyada şampanya görmek

Rüyada şampanya içmek çok hırslı olduğunu, artık hırsını dizginlemesi gerektiğini işaret eder. Kristal kadehteki şampanya, evlilik veya gönül işidir.

Rüyada şampuan görmek

Saçlarınızı şampuanladığınızı görmek; bazı dert ve sıkıntılardan çok kısa bir süre sonra sıyrılacağınız anlamına gelir. Bol miktarda köpük görmek, hayal dünyasında yaşadığınızı; artık ayaklarınızın yere basması gerektiğini bildirir.

Rüyada şapka görmek

Rüyada şapka satın almak, birisinin yardımı ile işlerinin kolaylaşacağına ve başarıya ulaşacağına, bundan dolayı da kazancının artacağına yorumlanır Yeni bir şapka, taşınacağınızın veya işinizi değiştireceğinizin haberidir. Yaşamınızdaki bazı değişiklikler, sizin karlı çıkmanıza sebep olacak. Şapka kaybetmek, işyerinde sıkıntılar yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada şarap görmek

Rüyada arkadaşlarıyla beraber içki içmek, güzel vakit geçirmek, çok para kazandıracak bir iş değişikliğine yorumlanır. Yalnız şarap içtiğini görmek, çok sinirlenip üzüleceği bir haber geleceğine yorumlanır. Hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, az bir paraya ve iyi şansa işarettir. Arap satın almaksa, çok önemli bir tartışmaya yorumlanır.

Rüyada şarkı görmek

Rüyada şarkı söylemek surette görülürse görülsün kötü haber, göz yaşı ve acı işaretidir.

Rüyada şaşı görmek

Rüyada şaşı birisini görmek, işlerinizin ve sağlığınızın çok güzel olacağına yorumlanır.

Rüyada şeftali görmek

Rüyada olgun şeftali aldığını görmek para kazanmak ve gayri menkul almak demektir. Bekar bir erkek için bu rüya, zengin ve iyi huylu biriyle evlenmek demektir. Şeftalileri ağaçta görmek ise ünlü ve varlıklı bir aileden birisiyle evlenmek anlamındadır. Evliler için rüyada şeftali görmek ev içinde güzel geçim, huzur ve mutluluk işaretidir.

Rüyada şehir görmek

Rüyada bir sehire girdigin; gören kimse, korktugu seyden emin olur,ibn-i sirin rüyada sehire girmek hayir ve hostur. ondan cikmak ise, hos degildir, demistir. bazi tabirciler de: "ben, ilmin sehri; ali de kapisidir."hadis-i serifince, sehir alim bir kimse ile tabir edilir, demislerdir. bir kimsenin rüyada bir sehire girerek onu harap bir sekilde görmesi, alimlerin yokluguna isarettir. bir kimsenin rüyada bir. sehri imar ettigini görmesi, o sehirde alim ve evladinin cogalmasina ve evlatlarinin kendi meslek ve yoluna devam etmelerine isarettir, icinde vali bulunmayan herhangi bir sehir görülse, o sehirde fiyatlarin pahali olmasina isarettir.taninmayan sehir ahiret, taninan ve bilinen sehir ise, rüya sahibi icin veya o sehir balkinin dinidir, bundan dolayi bir kimse rüyada bir sehri tamamiyle veya bazi yerlerinin yikildigini görse ve sehir de tanidigi ve bildigi bir sehir ise, o sehir halkinin dinsiz kalmalarina, bazen onlarin dinlerinde olan musibet sebebiyle dünyaliklarinin gitmesine isarettir. tabirce sehirlerin en iyisi, en büyücü ve mamur olanidir. kendisini sehrin ortasinda görse, o kimsenin gecimi darlasir. bir kimse kendisin! avrupa sehirlerinin birisinde görse, o kimsenin kalb gözü kör ve gönlü rahat olur. kendisinin cöllük bir yerde bulundugunu gören kimsenin, malina zarar isabet eder. Rüya tabirleri, bir kimse kendisini önceden harap olmus ve duvarlari yikilmis eski bir sehire girdigini ve bircok kimseler o sehri eskiden bulundugu halinden daha saglam olarak yaptiklarini görse, orada bir alimin veya takva ve ibadet ehli birisinin meydana cikmasina yahut dogmasina isarettir.sehir, korkudan emin olmaya ve dostlarla bulusup görüsmeye isarettir.rüyada bedir, yerini görmek, düsmana galip gelmeye isarettir. hüneyn'i gazvesini (muharebesin i) görmek siddetten sonra üzüntü vekederden kurtulmaya isarettir. allah (c-c.)'in halkim yere batirdigi sehirleri görmek, korkuya, feryat etmeye, ölcü ve tartida eksiklik yapmaya isarettir.bazen sehir görmek, tövbe ve magfirete isarettir. rüyada ülke görmek izzet, yücelik ve zenginlige isarettir. rüyada bir sehire malik oldugunu veya o sehirde hüküm ve nüfuzunu kullandigini gören kimse,bir mülke yahut bir valilige ya da kendisine uygun bir rütbeye erisir. eger bekarsa, evlenir. hasta ise iyilesir, günahkar ise tövbe eder.sapiklik icinde ise, hidayete erisir. daha önceden gitmis oldugu bir sehire gittigini gören kimse, o sehre bir kez daha gitmeden ölmez, bazen bu rüyayi gören korktugundan emin olur. bir sehrin kalesinin delinerek oradan arslan, yirtici hayvan, sel ve hirsiz girdigini görse, müslüman halka veya ilim talep edenlere anz olacak zayifliga isarettir.

Rüyada şehit görmek

Rüyada şehit olmak ya da görmek çevrenizde saygı görecek makamlara yükseleceksiniz demektir.

Rüyada şehriye görmek

Rüyada şehriye çorbası içmek, daha önce hiç tanışmadığınız birinden hem para yardımı göreceksiniz hem de çok önemli tavsiyeler alacaksınız demektir.

Rüyada şehzade görmek

Rüyada şehzade görmek, gelecekte çok başarılı olacağınıza yorumlanır.

Rüyada şeker görmek

Rüyada şeker görülmesi, ferahlığa, sevince, kolay ve rahat bir rızka yorumlanır.Rüyada şeker almak, yemek, eğlenceli bir yaşam, zengin olmak anlamındadır. Çuvallarla dolu toz veya kesme şeker görmek çok fazla para kazanmak anlamındadır. Birine kutuyla şeker ikram etmek bağışta bulunacağınıza yorumlanır.

Rüyada şeker kamışı görmek

Rüyada şeker kamışı, şeker pancarı görmek, mutluluk sağlayacak, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir iyi arkadaşınızın çok ciddi sağlık problemleri yaşayacağına ve önünüze bol miktarda para kazandıracak iş fırsatları geçeceğine yorumlanır.

Rüyada şelale görmek

Rüyada şelaleye bakmak, kişinin geleceğin etkileyecek, bir tesadüfün yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada şemsiye görmek

Rüyada yağmur yağarken şemsiye ile yürümek, rüyayı gören kişinin çok zor bir duruma düşmesiyle ona büyük destek sağlayacak iyi bir arkadaşı olduğuna yorumlanır. Rüyada kapalı bir şemsiye güzel bir iş, açık şemsiye büyük güven duymak demektir. Büyük bir plaj veya bahçe şemsiyesinin altında oturduğunu görmek, her türlü dert, tasadan uzak olmak demektir.

Rüyada şerbet görmek

Rüyada şerbet içtiğini görmek malınızın ve de paranızın sağlayacağı imkanlarla ömrünüzün sonuna kadar rahat içinde yaşayacağınızı belirtir. Şerbet dağıttığını görmek ise insanları mutlu edecek davranışlar içine gireceksiniz demektir. Loğusa şerbeti içmek de çocuk sahibi olunacağına yorumlanır.

Rüyada şeytan görmek

Rüyada şeytan görmek amaçlarınıza ulaşmak için yaptığınız kötülüklere ve hilelere artık son vermelisiniz anlamındadır. Eğer rüyada şeytanı mağlup ettiğinizi görürseniz, bazı tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce sahip olduğunuza yorumlanır.

Rüyada şiir görmek

Rüyada şiir okumak, yakında bir teklif üzerine yalan yere şahitlik yapacağına yorumlanır Rüyada şiir kitabı alan sevgilisinden haber alır. Şiir okuduğunu görmek duygu ve düşüncelerini açıklayarak istediği kimseyi etkileyecektir.

Rüyada şilte görmek

Hayatınızda yeni ve köklü değişiklikler olacak demektir. Şilte almak, yeni bir evliliğe yorumlanır.

Rüyada şimşek görmek

Rüyada gökte şimşek ve yıldırım görmek zorluklarla mücadele edeceğinizi belirtir. Başına veya evine yıldırım düştüğünü görmek, o kimsenin başına bir çok sıkıntı geleceğine yorumlanır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa yorumlanır.Rüyada şimşek çakması, çok sevineceğiniz bir haber almak demektir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüyayı görenin geleceği çok iyi olacak demektir.

Rüyada ŞİRKET görmek

Kötü giden işleriniz, dostlarınızın yardımı ve desteği ile düzelecek demektir.

Rüyada ŞİŞ görmek

Demir şiş görmek, işleriniz çok iyi olacak, kazandığınız parayla iyice güçleneceksiniz demektir. Birisine şiş batırmak, iki yüzlü insanlarla arkadaşlık edeceğinize işaret eder. Bir yerinizde şişlik olduğunu görmek, sağlık durumunuzun bozulacağına yorumlanır.

Rüyada ŞİŞE görmek

Rüyada şişe görmek mutluluk ve itibar kazanmak anlamındadır. Eğer şişe kırılmışsa üzüntü ve acı habere yorumlanır. Şişenin kırıldığını görmek eşinizin ya da tanıdığınızın ölümüne işarettir.

Rüyada ŞİŞMANLAMAK görmek

Aşırı şişmanladığını görmek, yaşamınızda bazı güzel değişimler yapacağınıza yorumlanır. Şişman insanlar görmek, zenginliğe yorumlanır.

Rüyada ŞÖHRET görmek

Kendini şöhretli bir kimse olarak görmek, davranışlarınızda dikkatli olmalısınız, aksi halde hem siz hem de çevrenizdeki insanlar çok üzülecek demektir.

Rüyada ŞÖMİNE görmek

Can derdi demektir. Kötü bir olay, moralinizi bozacak, sizi çok üzecek demektir. Eğer şöminede ateş yanıyorsa, bu şansınızın iyi olacağına açılacağına ve işlerinizin yoluna gireceğine yorumlanır.

© 2008... Ruyalar.gen.tr Hakkımızda İletişim