Rüya Tabirleri

Rüyada maaş görmek

Rüyasında maaş aldığını görmek, elden büyük miktarda para çıkacağına ancak bu paranın çok daha fazlasının elde edileceğine yorumlanır.

Rüyada macun görmek

Rüyada macun görmek hastalıkların iyileşeceğine yorumlanır.

Rüyada maç görmek

Rüyada maç izlemek, zamanınızı boşa geçirdiğinizi işaret eder.

Rüyada madalya görmek

Madalya ile ödüllendirilmek, yeteneklerinizin sonunda ödüllendirileceğine ve işinizde en yüksek makama çıkacağınıza yorumlanır. Rüyada kendinizi kişilere veya kurumlara madalyalar dağıtıyor görmek, daha önce tanışmadığınız birinin size hizmette bulunacağına yorumlanır.

Rüyada madalyon görmek

Rüyasında madalyon gören genç kız, çok kısa zaman içinde nişanlanır veya evlenir demektir. Nişanlılık veya evliliğin mutlu geçip geçmeyeceği madalyonun rengine ve türüne bağlıdır. Gümüş madalyon saflığı, temiz aşkı simgeler. Gümüş madalyon bu birlikteliğin çok iyi geçeceğine yorumlanır. Rüyasında bir madalyon alan veya bulan erkek aklında olan gibi kişiyle tanışır ve evlenir.

Rüyada maden görmek

Rüyasında maden ocağında çalışan kimse refaha ve mutluluğa erer, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alır demektir.

Rüyada maden suyu görmek

Rüyada maden suyu veya sodası görmek, midenizin rahatsız olduğunu işaret eder.

Rüyada madenci görmek

Rüyasında başka madencilerle birlikte maden ocağına inen kişi erkekse bir arkadaşıyla anlaşma demektir. Tecrübeli bir adam için bu rüya işini büyüteceğine, bekar bir kadın için varlıklı birisiyle evleneceğine; evli bir kadın için de şansının çok iyi olduğuna yorumlanır.

Rüyada mağaza görmek

Genç bir erkek için yararlı bir işe işaret eder. Orta yaşlılar için kârlı bir işe yorumlanır. Kadın için aile yaşamının güzel, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Rüyasında büyük, güzel bir mağaza gören kimsenin umutları gerçekleşecektir. Rüyasında alış veriş yaptığını gören kimsenin hayatında olumlu bir değişiklikler olacaktır. Mağazada yangın çıktığını gören kişi sırlar bir şey öğrenir.

Rüyada mağlubiyet görmek

Rüyada bir konuda mağlup olunduğunun görülmesi aynı konuda galip gelineceğinin işarettir.

Rüyada mağra görmek

İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır. Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardan kurtulmasına yorumlanır.

Rüyada mahalle görmek

Rüyada mahalle görmek komşularınızla bazı sorunlar yaşayacaksınız demektir.

Rüyada mahkeme görmek

Rüyada mahkeme görmek çok hayırlıdır. Ceza mahkemelerini görmek ise, sıkıntı ve şiddetle yorumlanır. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak sizi heyecanlandıracak olaylarla karşı karşıya olduğunu belirtir. Arkadaşlarınız, başınız çok sıkıntı açacaklar anlamındadır.

Rüyada mahkum görmek

Rüyada mahkum gören kimse kötü haberler alacak demektir. Eğer kendinizi mahkum olmuş gördüyseniz, özel hayatınızda yaşamınızda bazı sorunlar ve üzüntülerle karşılaşacaksınız demektir.

Rüyada mahmuz görmek

İşlerinizin kısa bir süre bozulacağına; ancak tekrar düzeleceğine işaret eder.

Rüyada mahya görmek

Sabrınız ve çalışkanlığınız sayesinde iş hayatınızda çok başarılı olacaksınız demektir. Yakında terfi edeceksiniz anlamındadır.

Rüyada mahzen görmek

Yer altında mahzen görmek, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır. Bir mahzenin yıkılmış ya da tamamen kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta ise öleceğine yorumlanır.

Rüyada makale görmek

Rüyada makale yazmak ilgilendiğiniz her işte başarı kazanacaksınız demektir. Makale okumak ise size yararı olmayacak işlerle vaktinizi geçiriyorsunuz demektir.anlamındadır.

Rüyada makara görmek

Rüyada iplik sarılı makara görmek, iş yaşamınızın kolaylaşacağına ve düzeleceğine ; kuyu ve halat makarası görmek ise çok emek harcayacağınız işlere yorumlanır.

Rüyada makarna görmek

Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır.

Rüyada makas görmek

Eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir. Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir. Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur. Adam bekar ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır.

Rüyada makbuz görmek

Rüyada bir makbuz veya fatura karşılığını ödemek, iyiye yorulur. Rüyada, fatura veya makbuz vermek, işinizin iyiye gideceğine ve iş yaşamınızda büyüyeceğinize yorumlanır. Rüyada bir makbuzu veya faturayı kaybetmek kötü haber beklerken çok güzel haberler alacağınıza yorumlanır. Rüyada bir faturayı ödemeyi unutmak bir sorumluluktan kurtulmaya çalıştığınızı belirtir.

Rüyada maket görmek

Rüyada maket görmek, kötü haber olarak yorumlanır.

Rüyada makine görmek

Rüyada bir makine görmek, çok para kazandıracak bir iş girişiminde bulunacağınıza yorumlanır.

Rüyada makinist görmek

Rüyada makinist, girişeceğiniz işte başarısız olmamak için başkalarının da tavsiyelerine dikkat edin demektir.

Rüyada makyaj görmek

Rüyada makyaj la ilgili bir şeyler görmek iyiye yorulmazlar. Bu tür rüyalar aldatma, kandırma şeklinde ifade edilir. Makyaj yapan kimse aldatacak olan da o kimsedir. Makyaj yapanı tanınmıyorsa yabancı biri tarafından kandırılacaktır.

Rüyada malak görmek

Davranışlarınıza dikkat etmezseniz çevrenizdeki insanları teker teker kaybedeceksiniz demektir.

Rüyada manav görmek

Rüyada manav görmek, iyiliğe ve güzelliğe yorumlanır.

Rüyada manda görmek

Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir.

Rüyada mandalina görmek

Rüyada mandalina yemek, sıcak yerlere güzel bir geziye çıkacağınız demektir.

Rüyada maytap görmek

Rüyada maytap görmek, eğlenceli ve neşeli günlerin geldiğine yorumlanır.

Rüyada mecnun görmek

İş hayatınızda çok yorulacağınız için dinlenmeniz gerekir demektir.

Rüyada meddah görmek

Arkadaşlarınızla çok eğlenceli vakit geçireceğinize işaret eder.

Rüyada medine görmek

bir kimsenin Rüyada medine-i münevvere'yi görmesi ve oraya inmesi, din ve dünyaca hayir meydana gelmesine isarettir. bir kimsenin rüyada medine-i münevvere'de haremi Şerif kapisinda veya hücre-i saadetin kapisinda durdugunu görmesi, o kimsenin tövbe edip affedilmesine isarettir. bazi tabirciler, medine'yi görmek emniyet, magfiret, rahmet, kurtulus, üzüntüden kurtulmak ve güzel gecimden ibaret olmak üzere, yedi sekilde tabir edilir, dediler.

Rüyada mehtap görmek

Rüyada mehtap görmek , güzel bir aşk macerası yaşamak demektir. Ancak sağlığına dikkat etmeli demektir.

Rüyada mehter görmek

Rüyada mehter takımı görmek ya da bir mehter marşı dinlemek, etrafınızda büyük bir sevinç havasının eseceğine ve düğün:derneğe yorumlanır.

Rüyada mektup görmek

Rüyada bir mektup yazan kimse bir isteğine ve olumlu cevap alır. Mektup yazıp zarfa koyan kişi işinde başarılı olacak demektir. Rüyada evine postacının mektup vermek veya postacıdan mektup almak, birisine mektup yazacağına yorumlanır. Rüya tabirlerinde erkekler için işinde yükselmeye; iş yapan birisi için daha fazla para kazanmaya işaret eder. Çalışan kadınlar için de bu geçerlidir. Ev kadının ise çok iyi zaman geçireceğine ya da bir toplantıya, davete katılacağına yorumlanır. Genç kızlar için ilginç bir aşk anlamındadır. Mektup rüyaları da genel olarak belge ve kağıt gibi yorumlanır.

Rüyada melek görmek

Rüyada melek görmek güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Eğer melek size doğru geliyorsa, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir anlamındadır. Rüyada meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şehit olacağına işaret eder. Meleklerin bir yere indiğini görmek eğer sıkıntı ve şiddet ve dert içindeyseler, kurtulacaklarına yorumlanır.

Rüyada meme görmek

Rüyada kadın memesi görmek, bir kız çocuğunuzun olacağına, eğer bekarsanız çok yakında evleneceğinize yorumlanır.

Rüyada memur görmek

Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlanır. Rüyada memur dert, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir.

Rüyada mendil görmek

Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa yorumlanır.

Rüyada mendirek görmek

İş yaşamında büyük başarılar elde edeceksiniz demektir.

Rüyada menekşe görmek

Rüyada menekşe görmek rüyayı görenin, bilgili ve uzun ömürlü olacağına yorumlanır.

Rüyada menenjit görmek

Rüyasında menenjit hastalığına yakalandığını gören kimse isteklerinizi gerçekleştiremeyecek, büyük hayal kırıklığı yaşayacaksınız demektir.

Rüyada mengene görmek

Rüyada mengene görmek, bir dertten çok yakında sıyrılacağınıza ve çok fazla miktarda para geçeceğine, uzun zamandan beri beklediğiniz bir haber alacağınıza, yakınlarınızdan birinin evleneceğine yorumlanır.

Rüyada meni görmek

Mala, rahatlığa, artma özelliği olan devamlı mal ve nakit Paraya, sırları ifşa etmeye, ekim ve dikime, arzu ve isteklerin yerine gelmesine, Meni ve mezi gibi akıcı nutfenin insandan çıkması meydana gelecek mal ve dünyalığa, Meninin Kadına bulaşması erkeğğinden elbise ve süs eşyasına, Yanında başkasının menisi olduğunu görmek, o kimseden elde edilecek mala, Toprak kap içinde meni görmek hazine bulmaya, Nikahlı eşine menisinin bulaştığını görmek, eşinden hayır ve muradın meydana gelmesine, Kadın menisi yağ ve bala, Meni yahut mezi çıkması bazen kurak arazide su çıkarmaya ve orayı ihya etmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Üreme Organı.)

Rüyada menteşe görmek

Rüyada menteşe görmek, çok yakında dara düşeceğinize yorumlanır.

Rüyada mera görmek

İşlerinizin ve hastalığınızın düzeleceğine, moralinizin iyi olacağına işaret eder.

Rüyada merasim görmek

Rüyada bir merasime katılmak, iş hayatınızda büyük başarılar kazanacağınıza, bunun sonucunda da servet sahibi olunacağına işaret eder.

Rüyada mercan görmek

Rüyada mercan görmek, zenginlik işaretidir. Çok güzel bir kızla aşk yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada mercek görmek

Dostlarınızın tavsiyelerine kulak asmanız gerektiğine, aksi taktirde, onların kalbini kıracağınızı işaret eder.

Rüyada mercimek görmek

Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınıza yönelik olarak komplolar kurduğuna yorumlanır.

Rüyada merdane görmek

Rüyada merdane görmek, dertli günlerin başlangıcına yorumlanır.

Rüyada merdiven görmek

Rüyada merdiven çıkmak, güzel bir iş yapıp, üne ve üst makamlara ulaşmaya yorumlanır. Merdiven inmek çok önemli bir fırsatı kaçırmaya işarettir. Merdivenin kırıldığını görmek hasmının onu mağlup edeceğine yorumlanır.

Rüyada merhem görmek

Rüyada merhem görmek, bir hastalık başlangıcı haberidir.

Rüyada mermer görmek

Rüyada mermer görmek büyük uğraşlar sonucunda başarıya ulaşacağına ve de bu başarının sürekli olacağına yorumlanır.

Rüyada mermer ocağı görmek

Rüyada mermer ocağı görmek, yeni bir iş yeri açacağınıza yorumlanır.

Rüyada mermi görmek

Ani ve iyi haber, yardımdır.

Rüyada meryem ana görmek

Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Rüyada mesaj görmek

Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Sayfa 1 - Sayfa 2

© 2008... Ruyalar.gen.tr Hakkımızda İletişim