Rüya Tabirleri

Rüyada ibadet görmek

Bu rüyalar daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulur. Rüyada ibadet ederken görmek, ailenin mutlu yaşamı olacağına işarettir. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.

Rüyada iç çamaşırı görmek

Rüyada iç çamaşırı görmek çok değerli hediye demektir. İç çamaşırını çıkarmak ise, eğer dikkatli olunursa hafif atlatılacak hastalığa işarettir.

Rüyada içecek görmek

Rüyada tanınmış bir meşrubat (meyve suyu. gazoz gibi) içtiğini görmek, hayra, ilaç kasdi ile bir şey içtiğini görmek sağlığa, hastalıktan şifaya, veya uyanık iken ilaç içmeğe, muzır (zararlı) bir şey içtiğini görmek, eline mal geçeceğine, boza içmek kedere ve sıkıntıya işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada, rengi sari olan herhangi bir meşrubatı görmek, hastalığa işarettir. Menekşeden yapılan bir nevi şerbeti içtiğini gören kimsenin, hastalıktan beri olmasına, zararlı şeyden perhiz etmesine veya hastalığına faydalı olacak bir şeyi yemesine işarettir. Rüyada bir meşrubatı iğrenerek içmeye çalıştığını ve yutamadığını gören kimse, ehemmiyetsiz bir hastalığa yakalanır ve sonra iyileşir. Bir kimse rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu edeceği bil meşrubatı içtiğini görse, zenginler için açılacak hayır; fakirler için, çirkinliktir. Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafından görülecek menfaate, şiddetli bir kimse tarafından vuku bulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyalığa işarettir. Kendisinde hastalık olan bir kimse, rüyada bir meşrubat içse, hastalığının iyileşmesine işarettir. Eğer hastalık kendisinde yoksa, ayni hastalığa yakalanacağına işarettir. Bazen elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine; gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise, imkansız şeylere ve vadeden bir kimsenin vadine itimat edilmemesine işarettir. Gül suyunu içmek, bazen Kadınlara gelecek belaya işarettir. Bir kimse rüyada tanımadığı bir meşrubatı içse, bilgisinin artmasına ve yaptığı adaklarında doğruluğuna işarettir, bahusus meşrubat iyi kokulu olursa. Eğer kokusu pis veya kullanılması haram olan kab içinde bulunursa, küfran i nimete işarettir. Bir kimse rüyada, ölünün sağ adama tatlı ve güzel kokulu meşrubat verdiğini görse, rüya sahibinin iyilikle emredip kötülükten nehyetmesine ve ölünün de cennette olmasına işarettir. Bazen de kadehle bir şeyi içmek ölüm şarabim içmeye işarettir.

Rüyada içki görmek

Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler genel olarak hayra yorumlanır. Ancak alkollü içkiler iyiye yorulmazlar.

Rüyada içmek görmek

Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma göre ise hastalığı belirtir.

Rüyada idam görmek

İnsan rüyasında idam edildiğini görürse, başarılı olacağına yorumlanır. Asılmak, fakirler için hayra işarettir. Zenginler için varlığın artacağı anlamındadır. Bekarlar için, evlilik işaretidir. Rüyada idam mahkumu olmak uzun ve şerefli yaşamak.demektir.

Rüyada idrar görmek

Rüyada idrarı tutamamak, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza işarettir. Yol ortasında idrar yapmak hiç ummadığınız bir kişiden bir fenalık geleceğine yorulur. İdrar darlığı zamanla fakirleşeceğine işaret eder. Şişe içinde idrar, hastane ile ilgili bir durumu bildirir.

Rüyada iflas görmek

Rüyada iflas etmek çok kazançlı ve kârlı işlere atılacak, bunlardan birçok yara ve kazanç sağlayacak demektir.

Rüyada iftira görmek

Rüyada bir iftiraya uğramak, beklenmedik bir haber almak demektir.

Rüyada iğne görmek

Rüyada iğne görmek, sağlığınıza daha fazla dikkati etmeniz gerektiğini işaret eder. Bazı dert ve şanssızlıklara uğrayacaksınız demektir.

Rüyada ihale görmek

Rüyada bir ihaleye katılmak, rüyayı görenin şansının aniden döndüğüne işlerinde.kötüleşmeye.yorulur.

Rüyada ihanet görmek

İhanete uğramak, genç bir erkek için, aşk acısı ya da iş nedeniyle sıkıntı demektir. Orta yaşta biri için yakınlarından birinin ihanetini fark edeceğine işarettir. Genç kız için dertli ve üzüntülü olacağına aşkı ile kavga edeceğine yorumlanır.

Rüyada ihracat görmek

Bir kişinin rüyada kendisini ihracat yaparken görmesi, rüyayı görenin çok arzulu ve aşırı istekli bir kimse olduğunu Bu özelliğinin etrafındaki insanlara zarar verdiğini ve çevresindekileri kaybetmek üzere olduğunu ifade eder.

Rüyada ihtilal görmek

Rüyasında ihtilal olduğunu gören kimsenin ruh doktoruna görünmesi gerekir.

Rüyada ihtiyar görmek

Rüyada kendini yaşlanmış görmek, ömrün uzun olacağına yorumlanır.

Rüyada ihtiyar adam görmek

İhtiyar birinin elinden bir şey almak yaklaşan bir mutluluk işaretidir. Rüyasında ihtiyarlığını gören kimse uzun ömürlü olacak demektir.

Rüyada ikiz görmek

Rüyada ikiz çocuğu olduğunu görmek işinizde küçük bir başarı kazanacağınıza yorumlanır.

Rüyada iksir görmek

Rüyada iksir, çok çalıştığınız için sağlığınızın bozulacağına işaret sayılır.

Rüyada ilaç görmek

Rüyada ilaç almak iyiye yorulur. Rüyada ilaç içmek sağlık durumunuzun iyi olduğuna ve muradınıza ereceğinize yorumlanır. Tadı güzel olan bir ilaç almak, bazı sorunlarla karşılaşacak; fakat bu sorunları aşacaksınız demektir. İlaç imal etmek uzun süredir sonuç alamadığınız işlerin artık sonuca kavuşacağına işaret eder.

Rüyada ilahi varlıklar görmek

Melek, evliya gibi ilahi varlıklar görmek iyiye yorumlanır

Rüyada ilan görmek

Rüyada gazete, radyo, televizyon ilanı görmek, emeline kavuşmak ve yüklü miktarda para sahibi olmak anlamı taşır.

Rüyada ilanı aşk görmek

Rüyada birisine ilanı aşk edildiğinin görülmesi, bir dosttan büyük yardım görüleceğine.yorulur.

Rüyada ilkbahar görmek

Rüyada ilkbahar mevsimini görmek iyiye yorumlanır. İlkbahar rüyası bereket.ve.bolluk.demektir. Rüyasında ilkbahar mevsimini gören kimse bir yıl boyunca mutlu ve huzurlu olur.

Rüyada imam görmek

Rüyasında imam gören kimse iş yaşamında yükselir, iyi bir makama sahip olur. Rüyasında imam olduğunu gören kimse çevresinin saygısını kazanacak, yüksek makama yükselecek demektir.

Rüyada imparator görmek

Rüyasında imparator gören kişinin şansı iyi olacak, bir şans oyunundan para gelecek demektir. Aynı zamanda iyi geçmeyecek bir yolculuğa çıkılacağını.bildirir.

Rüyada imparatoriçe görmek

İş yaşamınızda başarılı olup yüksek bir makama yükseleceksiniz; fakat kibirli olmanız sizi başarısız kılacak demektir.

Rüyada imtihan görmek

İmtihan.korkusu.yeni.bir.iş.girişimi.yorumlanır. İmtihanı başarmak, bir dertten kurtulmak, imtihanda başarısızlık, umulmadık iyi bir haber, imtihan etmek umulmadık kötü bir haber demektir.

Rüyada imza görmek

Rüyada imza atmak, iyi şeylere yorulur. Bu rüyayı gören kişi rüya tabirlerinde kısa süre içinde dertlerinden kurtulacak feraha kavuşacak demektir.

Rüyada inat görmek

Rüyada inat veya inatçılıkla ilgili bir şey görmek, o rüyayı görenin işlerinde başarılı.olacağına.yorumlanır.

Rüyada inci görmek

inci almak ilim ve fazilet sahibi olmak ve halk tarafından sevilmek demektir. Ağzına inci sokmak, dininin güzel olduğuna yorumlanır İnci görmek mutluluğa inci almak, başkanlığa seçilmeye işarettir. Buna karşılık rüya boynuna inci takan kız evlenir anlamındadır.. İncileri tek tek ipe dizen kişi mutluluk gözyaşı dökebilir.

Rüyada işkence görmek

Rüyada İşkence gören refaha, huzura ulaşacak demektir. işkence yaptığını gören ise sorunlu zaman geçirecek anlamındadır.

Rüyada itfaiye görmek

Rüyada itfaiye görmek iyiye yorulur. İtfaiye aracının gelmesi önemli insandan yardım görecek demektir. İtfaiye aracından su sıkıldığını görmek önemli göreve gelmek anlamındadır.

Rüyada itiraf görmek

Rüyada gizli bir şeyi itiraf etmek iyice incelemeden bir anlaşma yapmak demektir. Bazı kararlar verirken dikkatli olmalısınız anlamındadır..

Rüyada itiraz görmek

Rüyasında bir şeye itiraz eden kimse iş yaşamında kendisine hazırlanan bir komployla karşı karşıya demektir.

Rüyada iz görmek

Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder.

Rüyada izci görmek

Rüyasında izci olduğunu gören kimse kalabalık bir toplulukla yolculuğa çıkacak demektir.

Rüyada izin görmek

Bir yerden izin aldığını görmek çok zor bir döneme girdiğinizi ve daha fazla çalışırsanız üstesinden geleceksiniz demektir.

© 2008... Ruyalar.gen.tr Hakkımızda İletişim