Rüya Tabirleri

Rüyada Baba Görmek

Rüyasında babası tarafından sevildiğini gören kimse önünde hayırlı bir yol açılacak demektir. Sorunların üstesinden gelineceğine işarettir. Rüyasında babasını gören kimse güç bulur ve olayların üstüne cesaretle gidebilir. Böylece sorunlardan sıyrılır. Rüyayı gören kişinin babası yaşıyorsa bu işbirliği mutlu edecektir. Babası ölmüşse, bir süre sonra bir müjde ve sevilen biri gelecektir.

Rüyada Babaanne Görmek

Rüyada büyük annesini gören kimse, uzun ömürlü olur ve zengin bir şekilde yasar

Rüyada Baca Görmek

Evinizin bacasını tüterken görmek, evinizde bolluğa, berekete,baca temizlemek, yakalandığınız hastalıktan kesin olarak kurtulacağınıza, kirli baca görmek, düşmanlarınız tarafından kesinlikle aldatılacağınıza, bacanın yıkıldığını görmek, aile fertlerinden birinin ağır hastalığına veya bir ölüm haberine işarettir

Rüyada Bacak Görmek

Güzel ve şekilli bacaklar görme mutluluk ve dost edineceğinizin habercisidir. Hastalıklı veya özürlü bacaklar, fakirlik ve hayal kırıklığı demektir.

Rüyada Badana Yapmak / Görmek

Badana yapıyor görmek sorunların aşılması ve rahat bir hayat anlamına gelir. Rüyada badanacı görmek ise oturulan evin satılması anlamına gelir.

Rüyada Badem Görmek / Yemek

Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine görede büyük bir felakete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.

Rüyada Bağ Görmek

Mutluluk ve başarıya işarettir.

Rüyada Bağırmak

Bağırarak yardım istediğinizi görmek başınıza tehlikeli bir olay geleceğine işarettir.

Rüyada Bağlamak

Birini bağlamak sizi kıskananların artmasına rağmen başarılı olacağınız anlamına gelir. Bir düşmanı bağlamak para kazanacaksınız anlamındadır. Ancak bu para gayri meşru yollardan da kazanılabilir. Köpek bağlamak iyi giden işlerin bozulması; bir direğe bağlamak, parasızlık çekmeye ve kolay yoldan para kazanma girişimlerinin hüsranla sonuçlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Bahar Görmek

Bahar mevsimini görmek aşk hayatınızın güzel olacağı anlamına gelir.

Rüyada Baharat Görmek

Birinden zarar görmeye ve hastalığa işarettir.

Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada bahçe görmek, çok güzel, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir döneme girildiğini, emellerin yerine geleceğini belirtir. Bahçeye ağaç dikmek, rahat ve huzur içinde geçireceğiniz bir ömre işarettir. Bahçe sulamak, bahçeyi kazdığınızı görmek ise:geçim sıkıntısına düşeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Bahçıvan Görmek

Bol ve sürekli gelire kavuşacağınız anlamındadır. Geveze bahçıvan, çöpçatan bir kimseyi belirtir. Bir bahçıvandan bir şey alan kimse, yararlı, değerli bir şey duyar.Bahçıvan tutmak bir rahatsızlık geçireceğiniz anlamına gelir.Rüyasında bahçıvan gören kişi büyük hayır işler. Bu rüya onun temiz, iyi ve makbul biri olduğunu açıklar. Bu insan yaptığı iyiliklerin karşılığını mutlaka görür.

Rüyada Bahşiş Vermek

Rüyada bahşiş vermek kaybolan bir şeyin bulunmasına, küçük miktarda bahşiş vermek büyük bir sıkıntıyı sorunsuz atlatacağınıza; büyük miktarda bahşiş vermek ise, saygınlığın artırmasına ve yapılan işte ilerlemeye işarettir. Herkese bahşiş dağıtmak ticarette başarı kazanacağınıza işarettir.

Rüyada Bakır Görmek

Üst pozisyonlarda çalışan kişiler tarafından ezileceksiniz demektir.

Rüyada Bakire Görmek

Rüyada bakire bir kızla tanışmak, onunla dost luk kurmak, murada ermekle yorumlanır. Kendisini bakire bir genç kız olarak gören kimse sevgilisine kavuşur.

Rüyada bir bakire görmek, hürmet göreceğine, rüyayı gören kişi bakire ise birleşeceği insandan beklediği saygıyı göreceğine işarettir.

Rüyada Bakkal Görmek

Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir.

Rüyada Bakla Görmek

Kuru bakla sakin ve huzurlu bir hayat yaşayacağınıza işarettir. Üzüntü ve sıkıntı çekeceğinize işarettir. Baklacı kötü sözler duyacağınız anlamına gelir. Bakla yemek ticari durumunuzun sarsılacağına işarettir.

Rüyada Baklava Görmek

Rüyada baklava görmek, güçlükle kazanılan paraya yorulur. Baklava yemek ve yapmanın yorumu da böyledir ancak karşılaşılan güçlüklerin sonu iyi gelir. Rüyada baklava yediğini görmek, müjdeli bir haber almaya da yorulur. Bir tepsi baklava satın aldığını görmek, emlak sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Bal Görmek / Yemek

Zenginliğin gösterir. Rüyada bal yiyorsanız, bu hem zengin olacağınız hem de aşk hayatınızda şanslı olacağınız anlamındadır. Bal yalamak evlenmeye, birine bal vermek iflas edeceğinize, bal yapmak gerçekleşemeyecek hayaller kurmak, süzme bal görmek geçim sıkıntınızın biteceğine ve güzel günlerin yakın olduğuna işarettir. Bal satmak birden bire alacağınız kötü bir haberle acı çekeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Baldız Görmek

Ev içinde huzursuzluk çıkacak, aile arasında yaşayacağınız sorunlar canınızın sıkılmasına neden olacak demektir.

Rüyada Bale Görmek

Evliliğinizde bazı sorunlar görülecek . Eşinizde siz de birbirinize sadık olmayacaksınız. Bu rüya evli olmayanlar tarafından görülürse sevgililer arasında kavgaya işaret eder.

Rüyada Balık Görmek / Tutmak / Yemek

Balık daima kısmet sayılır. Canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığı anlamındadır. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir. Balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir.

Rüyada Balık Ağı Görmek

Rüyada balık ağı görmek, büyük bir is kurma hayalinizin gerçek olacağına, büyük bir kuruluştan is teklifi alacağınıza işarettir.

Rüyada Balkon Görmek

Rüya sahibinin arkadaş ya da akrabalardan kötü haber alacağının da işaretidir.Balkonda durmak veya balkon görmek, ayrılığın habercisidir. Bu rüyayı gören kişi genelde sevgilisinden ayrılır.

Rüyada Balon Görmek

Her konuda yanlış kararlar alacaksınız ve her işiniz aksi gidecek.Amaçlarınıza ulaşamayacaksınız.

Rüyada Balta Görmek

Rüyada balta görmek, sıkıntılı yaşanılan konuda yardım geleceğini, sağlığı kötü ise sağlığına kavuşacağını belirtir. Balta vurmak amaçlarınıza ulaşmak için çok çaba sarf etmeniz gerekecek demektir. Kırık balta, hastalık olacağına ve para kaybedileceğine işarettir. Rüya sahibi bir kadınsa, zengin olmayan fakat çok iyi kalpli biriyle evleneceği anlamına gelir.

Rüyada Bamya Görmek

Artık şanslı bir döneme girdiğinizin habercisidir.

Rüyada Banka Görmek

Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Banyo Görmek

Rüyada banyo yaptığını gören kimse, hasta ise, hastalıktan kurtulur. bazı tabirciler, umum yerlerde banyo yaptığını gören insan toplu olarak Allah'a isyan edilen yerlere gidip gelmesine işaret eder.

Rüyada görülen banyo, kötü görülen bir eve işaret eder. Bundan dolayı banyoya girdiğini gören kimse, kadın tarafından devamlı olmayan bir üzüntüye düşer.

Rüyada banyoya giren kimse sıcak su ile yıkandığını görse, bir kadın tarafından üzüntü ve kedere erişir yahut hasta olur. Bazı rüya tabirleri sözlüklerine göre, banyoda sıcak su ile yıkanmak iyidir.

Banyoya girdiğini gören kimse üzüntülü ise üzüntüsünden kurtulur.

Banyoda oturacak bir yer edindiğini gören kimse bir kadınla günah isler ve kötü isimle anılır. rüyada bir banyo yaptığını gören kimse kötü ve çirkin fiillere veya zinaya yaklaşır ve bu yaptıkları şeyler her tarafa yayılır. eğer banyo soğuk ise akrabadan o kimseyle konuşma ve gidip gelmezler ve kendisi de onlardan faydalanamaz.

Banyo, soğuk olursa rüya sahibinin fakir ve kazancı az olduğuna, murad ve arzu ettiği şeyin eline geçmemesine işaret eder. bir banyoya girdiğini gören kimsenin sıtma olmasına işaret eder.

Sıcak bir hücreden sıcak su içtiğini yahut üzerine döktüğünü yada normal yıkanma sekli dışında yıkandığını görse, suyun sıcaklığı nispetinde üzüntü, kedere ve hastalığa işaret eder.

Suyu ilik bir hücreden içtiğini görse, sıtmaya yakalanır. soğuk hücreden su içtiğini gören kimse hastalığından iyileşir.

Bir yerde meçhul bir banyo bulunduğunu görmek, orada bulunan ve insanların kendisiyle düşüp kalktıkları bir kadına işaret eder.

Kendisinin banyoda yıkandığını gören kimseye düşmanından bir üzüntü, bazen de bir hastalık isabet eder.

Banyo yaptığını gören kimsenin ihtiyacı görülür. banyo hapishane ve cehenneme de işaret eder. bazen banyo husumetçi kimselerin evlerine işaret eder. kötü kimselerden birisi kendisini banyoda yahut başka birisini banyoda görse, bununla beraber banyoda kötü bir şey de görmüşse o kimsenin amelinin kendisini cehenneme götüreceğine işaret eder.

Bir kimse kendisini fazla sıcak bir yerden çok soğuk bir yere çıktığını görse, iyileşir. hasta olan kimse eğer yıkansa yahut banyodan cıksa, hastalığı geçer, eğer hastalığı soğuktan ise hastalığı fazlalaşır ve kendisinden korkulur. eğer yıkanır ve giyinmesini adet edinmediği beyaz elbise giyer ve layık olmayan bir şeye binerse, bu zaman yıkanması elbisesi ve bineği onun cenazesinin yıkanması, kefeni ve cesedidir. eğer bu rüya kış günlerinde olursa, o kimseye felç hastalının gelmesinden korkulur.

Ilık banyo ortasında oturan kimsenin hastalının normal olmasına işaret eder.

Rüyada banyoya giren kimse hasta olmayıp ve hükümet kapısında da bir davası ve ihtiyacının var olduğunu görse, hüküm lehine olur.

Banyonun sıcağı ve soğuğundan yahut ayağının kaymasından yahut su saçılmasından kendisine gelecek eziyet miktarı, hüküm aleyhine olur.

Banyo da terlemek üzüntü ve meşakkate ve hastalığa işaret eder.

Eğer banyoya elbiseleri ile girerse bu üzüntü ve keder yabancılar veya ana, kız ve kız kardeş gibi bazı mahremleri tarafından olur.

Banyo ilim evine, camiye, çarsıya, günahkar için tövbeye, fakir için zenginliğe ve hasta için şifaya işaret eder. hasta olan bir kimsenin rüyada banyoya girip ilik su ile yıkandığını görmesi, hastalığının gitmesine işaret eder.

Tabiatına uygun olmayan su ile yıkanması üzüntü ve kedere, sıkıntı ve hastalığının artmasına işaret eder. sağlam ve sıhhatli olan bir kimse banyoda yıkanıp temizlenirse, kendisini hidayete götürecek bir ilme nail olur. yahut borcunu öder. eğer bekar ise evlenir. Fakir ise zengin olur. bir kimse ölmüş birisini banyoda görse, eğer onun üzerinde eski elbise olsa ve avret yeride açık bulunsa o ölünün üzerinde borç olduğuna işaret eder. güzel kumaşlardan elbise giymiş yahut güzel koku sürünmüş olduğu halde ölünün banyodan çıktığını görmek, Rüyada çok sıcaklık veya çok soğukluk gören kimseye, gireceği banyoda kendisi için bir tehlike olacağına işarettir.

Erkeklerle kadınları banyoda karışık olarak yıkandıklarını görmek, adetlerin bozulmasına bidat ve şüpheli şeylerin meydana gelmesine işaret eder.

Rüyada banyonun suyunun kan olduğunu ve halkın bu kam vücutlarına döktüğünü gören kimse, oruçlu olduğu günü yer, yahut şüpheli günlerde oruç tutar.

Kaplıca havuzları banyoya girenin yakin ve akrabalarıdır. bazen de, banyo bekar için hanıma, banyo havuzları eşinin ailesi ve malına işaret eder.

Banyoyu kendisine banmak edinen kimsenin, günah islemekte ısrar eden birisi olduğuna işaret eder.

Banyoya girip yıkandıktan sonra çıktığını gören kimse, hanımının üzüntüsünden veyahut borcundan kurtulur.

Karanlık banyo hapistir.

Rüyada Berber Görmek

Büyük uğraşlar sonucu, başarı ve şans sizinle olacak. Berberde tıraş olmak:zorlukla kazandığınız parayı olumlu işlerde kullanamayacağınıza işarettir.. Berbere gitmek bir hastalığa yakalanacağınız anlamına gelir. Eşin berberde görülmesi karınızın sizi avucuna almak istediğine işarettir

Rüyada Beşik Görmek

Beşiğin içinde güzel bir bebeğin yatıyorsa bu, zenginliğe ve şansa yorumlanır. Beşik sallamak ise hastalığın habercisidir.

Sayfa 1 - Sayfa 2

© 2008... Ruyalar.gen.tr Hakkımızda İletişim